Anneler Günü’nde anneleri mutlu etme rehberi

Anneler Günü’nde anneleri mutlu etme rehberi

Güliz Şen,

Anneler Günü, güzel bir gün. Yine lanet olası kapitalistlerin ekonomiyi canlandırmak için icat ettikleri bir başka gün ama olsun, güzel bir gün. Annelerimize özel bir gün.

Bugün ne yapsak? Elimizden geleni yapsak yeter. Peki elimizden neler gelebilir? Aklınıza gelmediyse, yardım edelim.

Uzaktaysanız, arayıp sorun.

Normalde aklınıza geldikçe yapmanız gereken bir şey ama, bugün yapmazsanız başınıza iş alırsınız. Ayrıca ayıp yani.

anneler-gunu-1-telefon

Eğer başka bir şehirde (veya başka bir ülkede), annenizden uzaktaysanız, arayın annenizi, bir halini-hatrını sorun. Zor bir şey değil. Telefonunuzda kredi yoksa söyleyin, ben üç beş lira yükleyeyim telefonunuza. Günleri nasıl geçiyor, onu sorun. Komşular nasıl, onu sorun. Geçen gün markette karşılaştığı acayip herifin burnunu nasıl da rahatça karıştırdığını anlatsın size. Dinleyin. Maral mıdır, Medcezir midir, hangi diziyi izliyorsa onu anlatsın, sıkılmadan dinleyin.

“Anneciğim, Anneler Günün kutlu olsun, hadi öpüyorum.” deyip kapatırsanız daha da ayıp etmiş olursunuz. Normal bir günmüş gibi konuşun, görüşmenin sadece başında veya sonunda Anneler Günü’nü kutlayın.

Yakındaysanız, öpün.

Herhalde bir anne için, çocuğunun onu öpmesi kadar güzel bir duygu pek yoktur.

anneler-gunu-2-opucuk

Elini öpün, elinin içini öpün, yanağından öpün, burnundan öpün. Kuru kuru öpmeyin, çok sulu da öpmeyin. Veya vazgeçtim, sulu sulu da öpebilirsiniz (ama sonra “Deli çocuk/kız!” diye şakadan tokadı basabilir anneniz). Annenizi ne kadar çok sevdiğinizi belli edecek, çocuksu, şirin bir öpücük olsun.

Ona güzel bir hediye alın.

Pahalı bir hediyenin fiyatı, anlamının önüne geçer.

anneler-gunu-3-hediye

Güzel ama ufak bir takı alın. Onun hoşuna giden bir müzisyenin CD’sini alın. Yine uzaktaysanız, hiç değilse internetten çiçek alın. (Tabii mümkünse çiçeği alıp kapısına gidin.) İkinize özel bir anlamı olan, sadece ikinizin bildiği bir hikayesi olan bir hediye alın.

Sonuç olarak, ona sevginizi belli edecekse, yarım kilo domates bile annenizi deli gibi mutlu edecektir.

Gezmeye çıkartın.

Sorun bakalım, anneniz nereye gitmek istiyor?

anneler-gunu-4-gezme

Belki de ne zamandır kuaföre gitmek istiyordur, ana-kız kuaföre gidin. Memlekette AVM kültürü yerleşti, belki AVM gezmeyi seviyordur, ona eşlik edin. Belki o da kendi annesini ziyarete gidecektir, beraber gidin, duble Anneler Günü kutlayın. Çılgın bir anneniz varsa, tutun go-karta götürün. Hava güzelse, şehrinizde de güzel bir park varsa, oraya gidin. Park yoksa, pikniğe gidin, elinizle ızgara tavuk yedirin!

Sonuç…

Sonuç olarak, ona sevgi gösterin.

“Kadın sizi dokuz ay karnında taşımış” geyiğine girmeyeceğim, ama gerçekten de annenizin üzerinizde olan emeğini ihmal etmeyin. O sizden karşılık olarak aynı emeği beklemiyor, hatta hiç karşılık beklemiyor. Siz ona, içinizden gelen sevginin tamamını gösterin, ona yeter.

Bu yazı, konuk yazarımız Güliz Şen tarafından yazılmıştır.

Yorumlar

Dikkat: Yorum yapanın yaptığı yorumdan yalnızca yorumu yapan sorumludur.

Duyurular