Borsayı etkileyen operasyon

AKP‘ye açılan kapatma davası sırasında, hatta daha iddianame sunulurken “Borsa düşecek, ekonomi mahvolacak, bittik biz, bitti Türkiye! Demokraaasi ayıbı bir yana, ekonomi batacak, ekonomik kriz kapıda!” diye bas bas bağıranlar vardı, hatırlarsınız. Halbuki olağanüstü bir değişiklik olmadı piyasada. Yalnızca dünyadaki ekonomik durgunluğa endeksli bir düşüş yaşandı, o kadar.

Bu sabah gerçekleştirilen operasyonda 25 kişi gözaltına alındıktan sonra borsa tarihi bir düşüşe geçti. 32 binlere gerileyen puanların kanıtladığına göre İMKB‘nin piyasa değeri 10 milyar dolar azaldı. (Kaynak)

Kimin ekonominin içine ettiğini net bir şekilde gösterdiği için Ergenekon gibi hayali bir çeteyi yaratanlara sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. Yalnız daha gözaltına alırken ekonomiyi batırıyorsanız, 4 Temmuz 2008’de Ergenekon için hazırladığınız iddianameyi verdikten sonra ülkeyi nasıl bir krize sürükleyeceğinizi düşünün lütfen.

Kehanet: Bu fark edilmemesi imkansız düşüşün ardından AKP‘nin ekonomiden sorumlu tipleri “Bu düşüşün Ergenekon operasyonlarıyla bir ilgisi yoktur. Dünyadaki ekonomik durgunluktur buna sebebiyet veren.” diye açıklama yapacak.

Barış Ünver
01 Temmuz 2008

Yazıyı beğendiniz mi? Beğendiyseniz, yeni yazılardan epostayla haberdar olmak için Beyn'in eposta abonesi olabilirsiniz.

Yorumlar kapalı.