Melih Gökçek’in demokrasi anlayışı

Melih Gökçek’in demokrasi anlayışı

Ankara Büyükşehir Belediyesi başkanı İbrahim Melih Gökçek’in Twitter hesabını açan birisi, “bu kesin sahte hesap” dese haklıdır. Çünkü bir Belediye Başkanı, böyle bir üsluba sahip olamaz, olmamalı.

Sürekli tartışma ve kalem kavgası içerisinde olan Melih Gökçek, kendisine yazılanlara -tabiri caizse- çocuk gibi cevaplar veriyor. Bunu hepimiz net bir şekilde görebiliyoruz. Önceki yazımda da belirttiğim gibi Başbakan gibi Melih Gökçek de ne yazık ki eleştirilere sakin ve ılımlı cevaplar veremiyor.

Melih Gökçek geçenlerde Twitter’ı icat edenlere yine Twitter üzerinden ders vermeye çalıştı. “Birisine öyle ders vereceğiz ki…” diyerek tahminimce RedHack grubunu hedef alan Gökçek, hep olduğu gibi bu konuda da herhangi bir eylem gerçekleştiremedi.

Kendisi kişisel bilgiler bölümüne; “Birbirimize hakaret etmeden her şeyi korkmadan tartışmalıyız, işte demokrasi budur…” yazmış. Ama bakın kendisini “haklı” olarak eleştiren RedHack’e nasıl cevap verdi:

melih-gokcek-gerizekali-redhack

Böylece hepimiz, kendisinin ne kadar demokratik bir görüşe sahip olduğunu görmüş olduk. Daha sayısız hakaret ve aşağılayıcı tweetler atan Melih Gökçek, sağ olsun bize demokrasiyi iliklerimize kadar hissettiriyor doğrusu.

Çok merak ediyorum: Twitter’da bu kadar çok vakit harcayan bir Belediye Başkanı, belediyenin işlerine nasıl zaman ayırabiliyor acaba?

Melih Gökçek, Twitter’da insanları rencide etmesi yetmiyormuş gibi, Gezi Parkı Olayları sonucunda hayatını kaybeden Ethem Sarısülük‘ün öldürüldüğü yere teşekkür pankartı astırdı.

melih-gokcek-gerizekali-redhack

Bu ve buna benzer birçok hareketleriyle birçok kesimin tepkisini çeken Gökçek, acaba önümüzdeki yıl gerçekleşecek seçimlerde ne kadar oy alabilecek?

Okuyan herkese teşekkür ederim.

Melih Gökçek’e not: Size hakaret etmeden, korkmadan eleştirimi dile getirdim. İşte demokrasi budur :).

Tolga AşkTolga Aşk: 1995 yılında Mersin'de doğdu. Blog yazmaya 2007 yılında başladı. Birçok blog ve sözlükte yazarlık yaparken, aynı zamanda tiyatro, resim ve karikatür gibi sanat dallarıyla da yakından ilgileniyor.

Yorumlar

Dikkat: Yorum yapanın yaptığı yorumdan yalnızca yorumu yapan sorumludur.

Duyurular