Okan Yüksel

Okan Yüksel

Okan Yüksel 1988 yılında mühendis bir baba ve öğretmen bir annenin çocuğu olarak Adana'da dünyaya geldi. Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi'nde Medya ve İletişim okudu.

Çalışma hayatına Olay TV'de dış haber editörü olarak başlayan Okan Yüksel, aynı kurumda sosyal medya koordinatörlüğünü de üstleniyor. İnternet Gazeteciliği ve Blog Derneği'nde Genel Sekreterlik görevini 2008 yılından bu yana yürüten Yüksel; koordinatörleri arasında olduğu İnternet Gazeteciliği Atölyesi'nde "İnternet Gazeteciliği" ve "Temel Web Tasarım" eğitimleri veriyor.

Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Medya ve İletişim Teknolojileri alanlarında çalışmalar yürüten Okan Yüksel'in "İnternet Gazeteciliği ve Blog Yazarlığı" adlı yayın aşamasında bir kitabı ve ayrıca "İnternet Gazeteciliği Atölyesi Ders Kitabı" adlı bir çalışması bulunuyor.

Okan Yüksel, geleceğe dair büyük planları olduğunu söylüyor. Kim bilir belki birgün gerçekleştirebilirim umuduyla yapılmış planlar bunlar: Örneğin dünyanın önde gelen sosyal bilimcilerinden bir tanesi olmak istiyor. Bunun yanı sıra iyi bir gazeteci ve yazar olmak, belki de birgün Nobel almak istiyor!

Okan Yüksel'in kazandığı başarı ve ödüller ise şöyle sıralanıyor:

Sabah Gazetesi'nin düzenlediği Güney Makale Yarışması'nda ilk birincilik ödülünü aldı.
Sonrasında ise 2007 yılında bloglarla tanışarak, Bloggum Blog Ödülleri En İyi Blog Ödülü'nü aldı.
2008 yılında ise yine blogu ile Blog Ödülleri En İyi Haber-Gündem Blogu Ödülü'nü aldı.
Aynı zamanda öykü ve makale yarışmalarına da katılarak, YKKED Köy Enstitüleri Makale Yarışması'nda kaleme aldığı makale juri tarafından birinci seçildi.
Ekolojik Tartım Organizasyonu'nun Avrupa Birliği desteği ile düzenlediği Organik Düşün Organik Davran Makale Yarışması'nda da yine juri tarafından birinci seçildi.
2011 yılında Politik Akademi ile Turkcell Blog Ödülleri'nde NTV Haber-Gündem Blogları Kategorisi'nde 2.lik ödülünü aldı.

Yazarın Tüm Yazıları

Duyurular