İçerik Sözleşmesi

Bu sayfa, Beyn’de göreceğiniz tüm yazılı ve görsel materyallerin kullanımı, başka yerlerde yayımı ve yazıların sahipleri konusunu açıklar.

İçeriklerin Kullanımı ve Paylaşımı

Beyn’de yer alan yazılı ve görsel içerikler, isteyen herkes tarafından paylaşılabilir; bunun için bir izne ihtiyaç yoktur.

Yazının içeriğinin doğrudan kopyalanarak paylaşılacağı yerlerde (örneğin başka internet sitelerinde, sosyal ağlarda, e-postalarda, sanal veya basılı tüm ortamlarda) paylaşan kişiden istenen tek şey; yazının başında veya sonunda, içeriğin yazarına, içeriğin girildiği tarihe ve Beyn.org’a yazılı olarak atıfta bulunup, bu metne ilgili yazının bağlantısının verilmesidir. Aşağıda bunun bir örneğini görebilirsiniz:

<a href="https://beyn.org/yazının-bağlantısı">Bu yazı; Barış Ünver tarafından, 18.06.2022 tarihinde, Beyn.org'da yayınlanmıştır.</a>

(Kalınlaştırılan kısımlar dikkat çekmek için kalınlaştırılmıştır; atıfta bulunurken kalın yazma şartı yoktur.)

İçeriklerin Aidiyeti

Beyn.org’da bulunan yazıların yayım hakkı, Beyn.org sitesine ve elbette yazının yazarlarına aittir. Bununla birlikte hem yazıların, hem de yazıların altına girilen yorumların yazarları; yazdıklarından birinci derecede sorumludur.

Unutularak atıf yapılmamış yazılı veya görsel içeriklerin sahipleri, Beyn’in iletişim formu aracılığıyla uyarıldığında gerekli atıflar yapılabilir. Telif hakları ihlali konusundaki uyarılar, yine aynı form ile gönderilmelidir.

Yasal İşlemler

Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı içeriklere rastlamanız halinde;

  • Hangi yazının,
  • Yazının hangi bölümünün,
  • Bölümün de hangi yasayı ne şekilde ihlal ettiğini,

Bize iletişim formu vasıtasıyla bildirdiğinizde, geri dönüş yapılacaktır.