10 Kasım

10 Kasım bugün. Bugün Atatürk öldü. Yaptığı onca devrim, çarpıştığı onca savaştan sonra hiçbir şey yokmuş gibi, bir hastalıktan yitti gitti. Ölmemeliydi o, bir insan ne kadar uzun yaşayabiliyorsa o da o kadar yaşamalıydı. Ama olmadı, Allah bizi dinlemiyor tabii bu tip durumlarda. Yine de rahmet eylesin bizi dinlemeyen Allah, Atatürk‘e.

Ek (10 Kasım 2007, yani yazdığım yazıdan bir yıl sonra): Tutucu kesim benim Beyn’i keşfedeli çok oluyor ama son gelen iki yorumun sahibi artık tehdit ve hakaret raddesine vardıktan sonra, ona gönderdiğim e-postada yazdığım bir paragrafı da buraya yazmak istedim:

Bu arada yazdığım yazıdan çıkardığınız anlam çok yanlış. Allah’a yakarmak, ondan yardım istemek ve hatta benim yaptığım gibi, ona sitem etmek de onun her kulunun hakkıdır. Allah’a yakın olmak, onun hakkında söylenen her şeye körü körüne inanmak değil, onu yaşamınız boyunca sorgulayarak bulmaktır. Allah, körü körüne inananları değil, sorgulayarak kendisine ulaşanları daha çok sever. Benim yaptığım da oydu yazdığım yazıda: Allah’a sitem etmek, onun yaptıklarını sorgulamak.

Barış Ünver
10 Kasım 2006

Yazıyı beğendiniz mi? Beğendiyseniz, yeni yazılardan epostayla haberdar olmak için Beyn'in eposta abonesi olabilirsiniz.

Yorumlar kapalı.