100 şınav

DİKKAT: Bu yazı, Beyn'in "Arşiv" kategorisine aittir. Yazının arşivlenmiş olması, yazı içindeki bilgi ve görüşlerin artık önemsiz veya geçersiz olduğunu gösteriyor olabilir.

Şınav

Kollarım kız gibi incecik olduğundan ötürü özgüvenim ne kadar yüksek olursa olsun, hiçbir zaman tepede olmamıştır. Bir spor salonuna kayıt olamadığım gibi rast geldiğim bir egzersiz programı da yoktu. Ama dün internette böyle bir program buldum:

http://hundredpushups.com/ (İngilizce)

Bu egzersiz programına göre ilk hafta programından başlayarak (ilk testte 17 yaptığım için en sağ sütundan başlayacağım) 6. haftanın sonunda 100 şınava ulaşmaya çalışacağım. 2 günde bir, haftanın 3 günü (örneğin pazartesi, çarşamba ve cuma) bu programı uygulamak yeterliymiş, yani benim gibi tembel bir herifin bile uygulayabileceği kadar kolay bir program :). 2 haftada bir “ilk test”i tekrarlayıp ne durumda olduğumu görecek ve 6. haftanın sonunda, kısmetse, tek seferde 100 şınav çekmeyi başarmış olacağım.

Yalnız bu programa tek başıma girmek istemedim, bu yüzden belki destek olursunuz diye siz Beyn okurlarına da program hakkında bilgi verip katılım çağrısı yapmak istiyorum. Acayip kolay bir programa benziyor, herhalde 2000’e yakın aboneden biri katılmayı kabul eder :).

(Kendime not: Eğer 100 şınava gerçekten ulaşırsan o gazla bi’ de bu sitenin Türkçesini hazırla. Bir de 200 mekik programına başla!)

Barış Ünver
20 Mart 2010

Yazıyı beğendiniz mi? Beğendiyseniz, yeni yazılardan epostayla haberdar olmak için Beyn'in eposta abonesi olabilirsiniz.