6 Şubat’ı unutmayacağım.

6 Şubat’ta bizi mahveden depremi, hayatını kaybeden on binlerce vatandaşımızı unutmayacağım.

6 Şubat depreminden sonra vatanına, vatandaşına hizmet etmek için yardıma koşan, koşamayıp bağış yapanları, bağış toplayanları unutmayacağım.

6 Şubat depreminden sonra yapılan yardımları engellemeye çalışanları, yardım etmek isteyenleri siyasi görüşüne, belediyesine göre durduranları, bağış toplayanların banka hesaplarına el koyanları ve el konan paraları kendi parası gibi bağışlayanları unutmayacağım.

6 Şubat depreminden sonra yanlış bilginin yayılmasını durduracağım diye interneti yavaşlatan, X’i engelleyip doğru/teyitli bilginin de yayılmasını durduranları unutmayacağım.

6 Şubat depreminden sonra toplanan yardımlara çökmeye çalışan, kolilerin üzerine kendi logolarını yapıştırmak için kargoların deprem bölgesine ulaşmasını geciktirenleri unutmayacağım.

6 Şubat depreminden sonra, milletin bağışlarıyla üretilen çadırları deprem bölgesine satanları unutmayacağım.

6 Şubat depreminden sonra evsiz, kimsesiz kalan çocukları kaçıran, evine ya da tarikatına köle/mürit yapan ŞEREFSİZLERİ unutmayacağım.

6 Şubat depreminden sonra yapılan bağış yayınlarında bol keseden bağış sözü verip tutmayan sözde “adam”ları, verdikleri sözü aylar sonra yerine getirip dolar bazında tasarruf yazan şirketleri unutmayacağım.

6 Şubat depreminin üzerinden 1 yıl geçmişken enkazın tamamının HÂLÂ kaldırılamamış olmasını unutmayacağım.

6 Şubat depreminin üzerinden neredeyse 1 yıl geçmişken bazı depremzedelerin hâlâ prefabrik evlerde yaşamak zorunda bırakılmalarını unutmayacağım.

6 Şubat depreminde dümdüz olan kentlerden birinde “Genelle yerel bir olmazsa hizmet gelmez, bakın buraya geldi mi?” diyenleri unutmayacağım.

6 Şubat depreminde yaşanan her şeyden sonra KİMSENİN sorumluluk almamasını, KİMSENİN istifa etmemesini unutmayacağım.

Siz de unutmayın.

Barış Ünver
06 Şubat 2024

Yazıyı beğendiniz mi? Beğendiyseniz, yeni yazılardan epostayla haberdar olmak için Beyn'in eposta abonesi olabilirsiniz.