Anneee!

DİKKAT: Bu yazı, Beyn'in "Arşiv" kategorisine aittir. Yazının arşivlenmiş olması, yazı içindeki bilgi ve görüşlerin artık önemsiz veya geçersiz olduğunu gösteriyor olabilir.

Fotoğraf makinası fiyat araştırması ardından eve dönüyorum, diş macunu alacaktım, geri dönüp Beşevler yakınındaki Kiler adlı markete doğru yöneldim. Yolda bir adam “Baksana buraya.” dedi. Sonrasını şu şekilde anlatacağım (adam sarhoş, önceden söyleyeyim):

(Adama döndüm.)
– Ben bu dünyanın hıyarıyım…
– Peki abi.
– …
– Telefonun çalıyor abi.
– Hea? Aaa dur. (Tam gitmeye yelkenirken kolumdan tutup) Ya bi’ dur!
(Adam telefonla konuşuyor, ben bu arada hafiften tırsıyorum.)
– Karı aradı…
(Adamın sarhoş olduğundan bu anda emin oldum, çünkü gerçekten dünyanın hıyarı gibi duruyordu.)
– …Benim şimdi… kadınlarla ilişkim vardı… Şimdi köpeğimle ilişkim var…
(Normalde bunu herhangi başka biri dese, oracıkta gülmekten yerlerde yuvarlanmaya başlardım. Ama adam öyle korkunç gözüküyordu ki -bi’ de benden 30-40cm uzaklıktaydı- bırakın gülmeyi, dudaklarımı bile oynatamadım.)
– …Şimdi diyorum ki… Senin kadar yakışıklı bir adam…
(Anneee!)
– …Allah kahretsin, ben ibne değilim… Ama…
(ANNEEE!!!)
– …Bana itlik yapsana? Ha? İtlik yap bana…

O anda kolumu adamın elinden kurtarıp hızlı hızlı yürümeye başladım ama nasıl bir hız… Bir yandan da kafamı yandaki apartmanlara, gözlerimi ise zorlayıp neredeyse tam arkama çevirdim ki adam peşimden geliyor mu diye. Sonra baktım önümdeki adam beni izliyormuş, ona da bir şeyler demiş belli ki sarhoş. “Manyak bu yav?” diye önümdeki adama serzenişte bulunduktan sonra Kiler‘e gidip, diş macununu alıp hiç tanımadığım farklı bir yoldan eve döndüm.

Barış Ünver
09 Aralık 2006

Yazıyı beğendiniz mi? Beğendiyseniz, yeni yazılardan epostayla haberdar olmak için Beyn'in eposta abonesi olabilirsiniz.