Aslansın Melih!

Melih Gökçek adlı üstün zekalı belediye başkanımız Ankara‘yı kobay olarak kullanmış, haberimiz yok.

http://www.ntvmsnbc.com/news/448075.asp

Başkentliler ‘zararlı’ denen suyu içiyormuş!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, belediyede düzenlediği basın toplantısında, Kesikköprü’den gelen Kızılırmak suyunun 21 gündür halka verildiğini açıkladı. Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Kimse de bunun farkına varmadı” dedi.

ÖNCEDEN HABER VERMEDİM, ÇÜNKÜ…
Bu durumu önceden duyurmaları halinde, bazı sivil toplum örgütleri ve bazı siyasi partilerin toplantılar düzenleyerek, ishal vakaları görüldüğü yönünde açıklamalarda bulunacağını öne süren Gökçek, “Bunu bozduğum için çok mutluyum. Hepimize afiyet olsun” dedi.

HALKTAN ÖZÜR DİLİYORUM
Belediye Başkanı Gökçek, “Ankaralılara hayırlı olsun. Böyle bir yola başvurduğum için halktan özür diliyorum” diye konuştu.

KİRLİ SUYU VERMEK İÇİN HAİN OLMAK LAZIM
Kendisinin de 21 gündür Kızılırmak suyunu içtiğini beliran Gökçek, “Bir belediye başkanının vatandaşa sağlıksız suyu vermesi için hain olması lazım” dedi.

Olaya önce iyimser yönden bakmaya çalışıyorum: En azından suyun gerçekten temiz olduğu ortaya çıktı. Ama bir belediye başkanının, halkını kobay olarak kullanması ve hatta bu deneyi halkından gizlemesi çok yanlış. Diyelim ki su halkı ishal etti, bu durumda Melih bey ne yapmayı düşünüyordu Allah aşkına? Gerçi cin gibi adam maşallah, “Norovirüs salgını Ankara‘da yayılıyor.” derdi; suçu hemen başka bir olayla ilişkilendirip sıyrılmış olurdu.

Eleştiriyorum ama çözüm önerisi yapmadım diye pek niteliksiz oldu eleştirim, farkındayım; biraz nitelik kazandırayım eleştirime.

Aslında adam da haklı bir yerde, haberde bahsettiği gibi önceden açıklamış olsaydı ölümüne muhalefetçiler kıçlarından binlerce ishal vakası duyurup adamı küçük düşürürlerdi, orası kesin. Yine de bu, pek zeki belediye başkanımızın yaptığına yapılması gereken sıfatını vermiyor. Televizyona çıkmayı zaten çok seviyorsun, alırsın bir bilim adamı, yanına koyarsın bir noter, yanlarına geçip Kızılırmak suyunun sülfat oranını canlı yayında ölçersin. Noter tasdikli, halka duyurulan bir haber; bir deney havasında yürütülen ve halktan saklanan bir çalışmadan daha fazla güven verirdi. Şimdi adamcağız ölümüne muhalefetçilere, hatta herkese, kendisini eleştirmesi için haklı bir gerekçe vermiş oldu.

“Aferin.” deyip geçiyoruz, Allah’a da şükrediyoruz bu deney sonucunda hastalık kapmadığımız için.

Barış Ünver
28 Mayıs 2008

Yazıyı beğendiniz mi? Beğendiyseniz, yeni yazılardan epostayla haberdar olmak için Beyn'in eposta abonesi olabilirsiniz.

Yorumlar kapalı.