5000 sayfa heba oldu…

Yahu madem yalandan raporlar falan hazırlayacaksınız, bari parmak belleklere falan yazın da o kadar ağaç boşa gitmesin!

Balyoz Planı adı verilen 5000 sayfalık dev belge dün, en fantastik haberleri yayımlayan Taraf‘a sızdırıldı diye az daha kıyamet kopacaktı. Ben de, piyasaya sürülen “belge”lere verdiğim ilk tepki olan “sessizliğimi” koruyarak olayların biraz daha gelişmesini bekleyecektim. Ama rastladığım inanılmaz bir ayrıntı yüzünden -gülmekten- sandalyeden düştüm. Sonra kalktım, silkindim, kendime geldim, biraz daha güldüm ve gecenin köründe bu yazıyı yazayım dedim.

Haberi kaynağından, HaberVeriyorum.net‘ten okuyun. Okumaya üşenenler için bir de özet yazayım:

  • Adı, her zamanki gibi fantastik olan “Balyoz Planı“, 2002 sonlarında başlanan ve 2003’ün mart ayına kadar süren kapsamlı bir çalışmaymış. Pis, kaka, kötü asker yazmış bu belgeyi.
  • Belgede “TSK’nın her kademesine müzahir eleman temini konusunda referans uygulamasına (ÇYDD, ADD, Türkiye Gençlik Birliği vb.) devam edilerek azami koordinasyon sağlanmasına” gibi harika, tam kaka askere saldırmalık bir ifade bulunuyormuş. (Bunu bulanlar 5000 sayfayı karıştırmamışlar tabii; ifade Taraf‘ın haberindeki alıntılar içerisinde de yer alıyormuş.)
  • Ve fakat 2003 yılında hazırlanan bu pis, kaka belge içerisinde, 2006 yılında kurulacak olan pis, kaka bir örgütten bahsediliyormuş!

Haberin geri kalanında başka tutarsızlıklara da yer veriliyor ama beni sandalyeden düşüren bu ayrıntı bence yeterli.

Ah Taraf ah… Bütün planları bozdun! Tamam, belgeyi hazırlayan Utah‘lı zeka küpleri basit bir hata yapmış olabilirler. Peki sen neden o hatayı alıp haberin içerisine yerleştiriyorsun? 5000 sayfadan bula bula o masum, ufacık, mini mini hatayı mı buldun Taraf? Sen de mi ETÖ‘cüsün yoksa Taraf?
Neyse, geyiği bırakalım da gerçekleri konuşalım biraz. Şu ayrıntının ortaya çıkmasıyla, belgeyle ilgili iki yorumdan biri yapılabilir:

  • Ya belge sahte,
  • Ya da ordu, 4. boyutu kontrolü altına alıp zaman içerisinde hareket edebilecek kadar güçlü, gizli bir teknolojiye sahip!

Evet, kandırdım. “Geyiği bırakalım” dedim ama geyiğe devam ettim. Neden? İşte bu bir sır, işte bu bir muamma… İşte bunu çözmesi gereken süper kahramanlar, Taraf‘ta çalışan şanlı gazeteciler!

Taraf‘taki o seçkin gazetecilere, basın duayenlerine az önce rastladığım bir haberi sızdırmak istiyorum:

4. boyutta seyahat ederek gizli planlar yapan pis, kaka Türk Silahlı Kuvvetleri‘nin, dünyanın en tehlikeli örgütlerinden biri sayılan Zerstorung durch Fortschritte der Technologie (kısaca ZFT) ile işbirliği belgeleri ortaya çıktı!

Teknolojinin Gelişimiyle Gelen Yıkım” şeklinde Türkçeye çevirilebilecek örgütün isminden de anlaşılacağı üzere bu tehlikeli terör örgütü, teknolojiyi en üst seviyelere getiren kötü niyetli bilim adamlarından ve eylem adamlarından oluşuyor. Ele geçirilen “Paranormal Darbe Planı” isimli 1080 sayfalık belgeye göre TSK, yaklaşık 350 yıldır ZFT isimli terör örgütünden çeşitli malzemeler satın almış. (350 yıllık süre zarfının aslında takibi zorlaştırma amaçlı, zaman yolculuğuyla oluşturulmuş bir aldatmaca olma ihtimali de varsayımlar arasında.) ZFT‘den alınan “4 Kalem Zaman Makinesi”, “8 Kalem Mikrodalga Görünmezlik Aparatı” ve hatta “15 Kalem Erke Dönergeci” gibi harcamaların toplam maliyeti dudak uçuklatıyor! 160 milyar doları geçen bu harcamaların yıllar boyunca kaka TSK‘nın neden bu kadar çok paraya ihtiyacı olduğu da ortaya çıkmış oldu!

(Kaynak)

Ek: Daha da keyifli bir ayrıntıya rastladım. Haber, yazdığı aşağı yukarı her şey basitçe yalanlanan ödüllü asparagas muhabiri Mehmet Baransu tarafından yayımlanmış. Yazıyı yazarken “Kesin Mehmet Baransu yazmıştır.” falan diyecektim ama elimde kesin bir veri olmadığı için kafadan atma bir şey yazmayayım dedim. Haklı çıktığımı gördüm, mutluyum.

Barış Ünver
21 Ocak 2010

Yazıyı beğendiniz mi? Beğendiyseniz, yeni yazılardan epostayla haberdar olmak için Beyn'in eposta abonesi olabilirsiniz.

Yorumlar kapalı.