Islahat Yayın Holding ile Yeni Beyn’e Merhaba! [1 Nisan]

Bildiğiniz gibi, bir süredir hükümeti hedef alan ağır ve katlanılamaz eleştirilerle kitleleri kızdıran, muhafazakâr ve demokrat halkımızı kendinden nefret ettiren Beyn isimli internet sitesi, gelen haklı tepkilerden dolayı uzun bir süredir yayın hayatına, ayda en çok 5 yazı ile devam etmekte idi.

Fakat bu bekleyişin ardından, millî iradenin baskısına dayanamadı ve sevgili kardeşimiz Barış Ünver, siyasi yazılarına son verdiği gibi, daha fazla devam etmek istemediği bu siteyi akıllıca bir hareket ile Islahat Yayın Holding’e devretmek suretiyle paraya çevirmeyi başardı.

Dilerseniz, bundan sonra Yeni Beyn’in gideceği yol ile ulaşacağı yüksek seviyelere bir göz atalım…

Çok yazarlı sistem

Barış kardeşimizin, Beyn’i devretmeden önce devreye sokacağını söylediği ve bizi de endişelere sevk eden “çok yazarlı sistem”, daha fazla muhalifin bu kin yuvasını işgal etmesine olanak sağlayacak ve Ergenekon benzeri bir yapılanma ile saygın hükümetimizi belki de devirmeye çabalayacaklardı.

Evet, Beyn eskiden böyle kötü bir yola düşmüştü ancak şimdi Beyn’in yeni sahipleri olarak, millî iradeye saygılı yayın ilkelerimiz çerçevesinde bir araya gelen 21 kardeşimiz ile, bunun tam tersi bir sistem izleyerek günde 2’şer yazı ile Yeni Beyn’e katkı sağlayacak ve bu sayede günlük minimum 6 yazı ile siz değerli okur kardeşlerimizi eğitecek, bilgilendirecek ve ıslah edeceğiz.

Elbette dışarıdan gelen yazı tekliflerine, okur paylaşımlarına da kapımız ardına kadar açık ancak sadece beğendiğimiz şeyleri yayınlayabileceğiz. Muhalif şeyler göndermeyin, gözünüzü seveyim.

Siyasette yeni döneme uyum

Devir değişti, siyaset de değişti. Öyle zannediyorum ki buna kimsenin itirazı olmayacaktır.

Bu sebepledir ki, biz de Yeni Beyn’de siyaseti minimum düzeyde tutmayı kendimize hedef olarak belirledik. Bu da şu manaya geliyor: Saygın hükümetimizin yaptığı siyasete zarar verecek olan her türlü malzemeyi Yeni Beyn’den uzak tutacağız ve fakat hoşlarına gidecek gelişmeleri, siyaset değil ama “ilerleme” kategorisi altında yayınlamaktan çekinmeyeceğiz. Halkımızın gerçekleri bilmeye hakkı var!

Mübarek Başbakanımız, bu siteye vaktiyle açtırmış olduğu haklı davaya sebep olan içeriklerden bir daha göremeyecek. Bununla birlikte, bu türdeki eski içerikleri de geri dönmeyecek biçimde silmeyi arzu ediyoruz. Yarından itibaren 21 arkadaşımız bu silme çalışmalarına başlayacaktır.

Kıssalar, hikayeler ve efendilerimizden öğütler

Dostlar, bu devirde iman hiç olmadığı kadar önemli. Yeni Beyn’de yapılacak olan paylaşımların hepsinin, sizin imanınızı güçlendirecek türden içeriklerden oluşması bizim en mühim davamız olmalıdır.

Bu suretle yazılacak olan kıssalar, hikayeler ve öğütlerin hepsini size ücret dahi talep etmeden ulaştırmak yoluna çıktık.

Bediüzzaman Said Nursi, Fethullah Gülen ve Carl Ian Allison gibi mübarek kimselerin anlatımlarından oluşacak bu şevk dolu, huşu dolu paylaşımlarımızın çok hoşunuza gideceği aşikar. Bu sebeple yorumlarınızı esirgememenizi rica ediyoruz. Ayrıca sosyal paylaşım sitelerinde yapacağınız her paylaşım, sizlere kucak dolusu sevgi ve sevap ile geri dönecektir.

Netice

Netice olarak Yeni Beyn’e merhaba diyoruz! Eski yazıların büyük çoğunluğu silinmiş olacak ve Barış Ünver ismi bu siteden kaldırılacak. Ardından yapılacak düzenlemelerle Beyn, yayın hayatına Islahat Yayın Holding bünyesinde ve yepyeni, çok daha iyi yazarlarla devam edecektir.

1,4 milyon Amerikan doları büyüklüğündeki bu hayırlı satış ile Barış kardeşimiz umuyoruz ki doğru yolu bulacak ve memleketine hizmet etmeye kendini adamış biz kardeşlerine bu parayı geri verecektir. Vermezse de alırız, Allah’ın izniyle her kuruşu bizim hakkımızdır. Müsterih olun, kendisini şimdiden takibe aldırdık.

Sevgiler ve saygılarımızı sunar, huşu dolu günler dileriz.

Hüseyin Akçegül
Islahat Yayın Holding Genel Koordinatörü
01 Nisan 2013

Barış Ünver
01 Nisan 2013

Yazıyı beğendiniz mi? Beğendiyseniz, yeni yazılardan epostayla haberdar olmak için Beyn'in eposta abonesi olabilirsiniz.