Bir cüzdan almak bu kadar zor olmamalı

DİKKAT: Bu yazı, Beyn'in "Arşiv" kategorisine aittir. Yazının arşivlenmiş olması, yazı içindeki bilgi ve görüşlerin artık önemsiz veya geçersiz olduğunu gösteriyor olabilir.

Vay arkadaş, diyorum.

Herhalde 7-8 yaşımdan beri, babamın verdiği bir cüzdanı kullanıyorum. (7-8 yaşlarında cüzdan kullanıyor olmam da ayrı mesele.) Artık derisi tamamen yıprandı, birkaç cebi yırtılmak üzere, çıtçıtından ümidi tamamen kestim… Yani ömrünü doldurdu sayılır. Bu yüzden yeni bir cüzdan arıyorum.

Dün bir alışveriş merkezinin bir mağazasında, cüzdan seçmeye çalıştım. Ben diyeyim 150, siz deyin 200 cüzdan olan birkaç rafın önündeydim. İlk başta zevkliydi, ama sonra işkenceye dönüştü zira aradığım tüm kriterlere uygun bir cüzdan yoktu, birçoğunda istediğim bir ya da iki şey yoktu.

Delirdim. Eminim beni izleyen mağaza görevlileri biraz eğlenmiştir, ama ben delirdim. 1 saate yakın kaldım mağazada ve aşağı yukarı bütün cüzdanları açıp kapadım, içlerine baktım.

Ve sonunda, ağlamaklı bir halde bir şey almadan mağazadan çıktım.

Kriterlerimi daha önce hiç not almamıştım. Buraya yazmak istiyorum ki, ileride bir başka cüzdan yığınına denk gelirsem daha kolay eleme yapabileyim.

Aradığım cüzdan…

  1. Siyah olmalı.
  2. İki ana kanadının içinde en fazla bir tane daha ek kanat olmalı. (Onlara kanat mı deniyor, bilmiyorum. Ben kanat diyorum.)
  3. Mümkünse fermuarlı, olmazsa düğmeli bir bozuk para kesesi olmalı. Ama mutlaka bozuk para kesesi olmalı.
  4. Sadece bir tane banknot cebi olmalı. İki ceplilere gıcığım var.
  5. Dört-beş tane kart cebi olmalı – daha fazla olmamalı!
  6. Mümkünse şeffaf plastikten, olmazsa fileden yapılmış bir bölmesi olmalı.

Bu kadar. Aklıma başka bir şey gelirse yazarım ama maalesef şu 6 kritere uygun bir cüzdan bulabilmiş değilim.

Bulursanız lütfen haber verin.

Barış Ünver
24 Eylül 2014

Yazıyı beğendiniz mi? Beğendiyseniz, yeni yazılardan epostayla haberdar olmak için Beyn'in eposta abonesi olabilirsiniz.