Bir Kelime Bir İşlem’de 250.000 lira ödül verildi!

DİKKAT: Bu yazı, Beyn'in "Arşiv" kategorisine aittir. Yazının arşivlenmiş olması, yazı içindeki bilgi ve görüşlerin artık önemsiz veya geçersiz olduğunu gösteriyor olabilir.

Kutu açtırarak, yemek yiyip kavga ederek, örümcek yiyerek ve benzeri saçmalıklarla uğraşarak büyük paralar veren yarışmalara karşı; bilgiye dayalı yarışmaların çok çok az para verdiğinden yakınıp duruyordum. (“Maliyetsiz Yarışma: Kelime Oyunu” başlıklı yazımda da bunu belirtmiştim.) Çok şükür, bu umutsuzluğu yok edecek bir gelişme yaşandı az önce.

Az önce, 26 yıldır yayımlanan Bir Kelime Bir İşlem yarışmasında devrim niteliğinde bir gelişme yaşandı ve geçmiş 3 ayın birincileri arasında yapılan yarışma sonucunda birinci olan adam TAM 250.000TL KAZANDI. Önceki iki yarışmasıyla toplamda 280.000TL kazanmış.

Umuyorum ki bu harika gelişmeden sonra bilgiye dayalı yarışmaların sayısı artacak ve var olan yarışmalar da (Kelime Oyunu gibi) daha fazla ödül verecek. Kim 500 Milyar İster tarzı yarışmaları da özlemiştim zaten, inşallah çok güzel yarışmalar ortaya çıkar :).

TRT‘ye de, bu yarışmayı bize yıllardır aksatmadan sunduğu için ayrıca teşekkür ediyorum.

(Blog yazmanın güzelliği de burada işte, yarım saat önce olmuş bir olayı anında yorumlayıp yayımlayabiliyorsun :). Halbuki klasik yazılı basında en yakın bildirim, yarın sabah olacak.)

Barış Ünver
25 Ekim 2009

Yazıyı beğendiniz mi? Beğendiyseniz, yeni yazılardan epostayla haberdar olmak için Beyn'in eposta abonesi olabilirsiniz.