Bunu yapan Müslüman olamaz!

Çok ağır bir başlık oldu, kesinlikle farkındayım. Ama yapılan acımasızlığı okuduğunuzda, böylesine bir iğrençliği yapan kişi veya kuruluşun İslam’ın söylemleriyle uzaktan-yakından ilgisi olmadığını göreceksiniz.

Türban karşıtı bir kadın düşünün. Neden türban karşıtı olduğunu sorgulamayın, onun konumuzla ilgisi yok. Yalnızca kadının varlığı ilgilendirsin sizi – bir de hastalığı. Kadın kanser. Saçları dökülüyor. Dökülen saçları iyi bir görüntü sergilemediğinden olsa gerek, kafasını bir şekilde örtüyor. Bu şekilde görüldüğü vakit, onu o halde gören bir gazete şu manşeti atıyor:

Türkan Saylan'a yapılan terbiyesizlik

Bu manşeti atan gazete, Vakit gazetesi, İslam‘ın en radikal savaşçılarından. İslam‘ı, uğrunda savaşılacak bir değer olarak görüyorlar. Belli ki, İslam‘ın öğretmek istediği hoşgörü ve sükûn, onlara teğet bile geçmemiş. İslam‘ın uğrunda savaşırken, İslam‘ın ne uğrunda savaştığını unutmuşlar.

Söyler misiniz; bir gayrımüslim, kendini İslam‘ın önderlerinden sayan ve bunu az çok kabul ettirmiş olan bu gazeteyi görse, bu haberi görse, İslam hakkında ne düşünür?

Biliyorum, İslam ile ilgili “Takvanın, imanın kimde olduğu belli olmaz.” diye bir söz vardır, ama bu adamların Müslümanlığı doğru anlamadıkları da son derece açık. Adam toplayıp gelsinler, bana da hakaret etsinler, şunu demekten çekinmiyorum:

VAKİT GAZETESİ, MÜSLÜMAN BİR GAZETE DEĞİLDİR.

Barış Ünver
15 Nisan 2009

Yazıyı beğendiniz mi? Beğendiyseniz, yeni yazılardan epostayla haberdar olmak için Beyn'in eposta abonesi olabilirsiniz.

Yorumlar kapalı.