Çocukluğumun oyuncakları

DİKKAT: Bu yazı, Beyn'in "Arşiv" kategorisine aittir. Yazının arşivlenmiş olması, yazı içindeki bilgi ve görüşlerin artık önemsiz veya geçersiz olduğunu gösteriyor olabilir.

9GAG.com diye bir site var, çok sevdiğim. Bir sürü komik ve/veya ilginç şeyi buradan görüyorum. Geçtiğimiz haftalarda da, çok eskilerden iki oyuncağa rastladım:

Fisher-Price Activity Center

Şu üstteki, epey küçüklüğümden bir oyuncak: Fisher-Price Activity Center. Farklı farklı yerlerini itip kaktıkça farklı farklı sesler çıkaran bir şeydi, pek severdim.

Mancınıklı basketbol?

Bu da, yanlış hatırlamıyorsam Kıbrıs’tan gelen (Gerçi sonra Türkiye’de de rastladım.) bir basketbol oyunu. Şeffaf, sert plastikle kaplı sahanın ortasındaki deliklerin hepsi ufak birer mancınık görevi görüyor ve sahnın kenarındaki düğmelere deli gibi basarak karşı tarafa basket atmaya çalışıyorsunuz. Kuzenim Özgür‘de de bunun futbollusu vardı. Özgür futbolu pek sevmez, ben de basketbolu hiç sevmezdim ama iki oyuncağı da deliler gibi oynardık.

Yaa, işte böyle :).

Barış Ünver
11 Mayıs 2011

Yazıyı beğendiniz mi? Beğendiyseniz, yeni yazılardan epostayla haberdar olmak için Beyn'in eposta abonesi olabilirsiniz.