Dünyaya rezil mi olduk? Hayır.

WTA Tenis Şampiyonası bu yıl İstanbul‘daydı ve bugünkü ödül töreninde, her yerde reklam yapmaya bayılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve bakanlarımız Fatma Şahin ve Binali Yıldırım, bu sefer de protestoyla karşılaşıp, bütün dünyaya ne kadar az sevildiklerini canlı yayında göstermiş oldular:

Sizce rezil olduk mu? Bence hayır. Bakanlarımız kendilerini kötü hissetmiş olabilirler tabii, ama ona hizmet etmekle yükümlü olan yöneticilerine tepki gösterebildiğini gösteren bir halk olarak rezil olmadığımız kesin.

Demek ki neymiş? Özellikle seçerek toparlamadığın bir topluluğa konuşma yapmadan önce, hele hele bu konuşmayı dünyanın izlediği bir canlı yayında yapmadan önce iki defa düşünmek gerekiyormuş.

Bu arada en isabetli yorum, videonun YouTube‘daki yorumlarından biri olmuş:

Sen hükümet olarak halkının bütün demokratik haklarını elinden almaya çalışırsan, her protesto yapanı biber gazıyla etkisiz hale getirmeye çalışırsan, izinli eylemlerde bile eylemcileri dövmeye çalışıyorsan ve hepsinden önemlisi halkının milli bayramını elinden almaya çalışıyor, kutlamasına izin bile vermiyorsan bu kadarcık eylem sana az bile.

Not

Yazıyı beğendiyseniz, lütfen paylaşmaktan çekinmeyin. Bu da demokratik hakkınız… hiç değilse şimdilik.

Barış Ünver
28 Ekim 2012

Yazıyı beğendiniz mi? Beğendiyseniz, yeni yazılardan epostayla haberdar olmak için Beyn'in eposta abonesi olabilirsiniz.