“Gerçek Sofralar, Gerçek Muhabbet” etkinliği

DİKKAT: Bu yazı, Beyn'in "Arşiv" kategorisine aittir. Yazının arşivlenmiş olması, yazı içindeki bilgi ve görüşlerin artık önemsiz veya geçersiz olduğunu gösteriyor olabilir.

Yeni RakıYeni Rakı, benim de içinde bulunduğum 100 kadar blog yazarını böyle bir etkinliğe davet etti. 27 Şubat 2010 tarihinde, İstanbul‘daki Despina Meyhanesi‘nde gerçekleşen içkili (Evet, gerçekten içkili!) yemekte 100’ümüz birden olmasa da 80 küsur blog yazarı içti, güzelleşti.

Yemek 8’de başlamıştı ama ben meyhaneyi 8 buçuk civarlarında bulabildim. Girmeden önce 20-30 blog yazarı göreceğimi tahmin ediyordum ama salonun dolu olduğunu görünce epey mutlu oldum :). Tanıdıklarıma selam verdikten sonra bir yere geçip oturdum.

İlk başlarda ne yapacağımı pek bilemedim zira rakı içmeyi bilmem. Bereket, blog yazarlarının “abisi” konumundaki bir blog yazarı olan Uğur Özmen yardıma yetişti :). Zaten yan yana oturuyorduk, kendisinden bana rakı nasıl içilir öğretmesini istedim. İlk bardaktan sonra rakıyı ne kadar koyacağımı, üstüne ne kadar su ekleyeceğimi, ne kadar buz atacağımı, rakıyı içerken mezeyi nasıl tüketeceğimi falan hemen kaptım :).

Gece boyunca epey eğlendik valla. Gelen fasıl ekibiyle bol bol şarkı-türkü söyledik, bağıra bağıra acayip espriler yapıp bağıra bağıra güldük, masalar arasında dolaşıp tanıdıklarımızla sohbet ettik… Hatta bir ara memleket meselelerini bile tartıştığımı hatırlıyorum :). Ama hayal meyal. Bu arada, daha önceden birkaç kez internetten sohbet ettiğim ama aptal bir gerekçeden ötürü küs kaldığım Orçun İlbeyli‘yle de tanışmış ve barışmış olduk.

Gecenin sonunda ise; şık bir kutu içerisinde 50’lik Yeni Rakı şişesi, 2 adet Yeni Rakı bardağı ve bir adet (boş) fotoğraf albümü de kapıda bizi bekliyordu. Tabii 100 blog yazarı olarak yazdığımız yazıları (Benimki şurada.) içeren “Gerçek Muhabbetin Kitabı“nı da unutmamak lazım :).

Sonuç olarak, harika bir gece yaşamış olduk. Önce organizasyonu neredeyse hatasız gerçekleştiren Zarakol‘a, sonra da Yeni Rakı‘ya teşekkürlerimi sunarım :).

Barış Ünver
02 Mart 2010

Yazıyı beğendiniz mi? Beğendiyseniz, yeni yazılardan epostayla haberdar olmak için Beyn'in eposta abonesi olabilirsiniz.