İntikam!

Vallahi helal olsun. AKP zihniyetini anlatmaktan yorulmuştum, örneklerim de azalmıştı ki AKP Kahramanmaraş Milletvekili Avni Doğan imdadıma yetişti.

Videoda özetle “Onlar bizi fişledi, şimdi sıra bizde!” mesajını veriyor amcamız. Pek de güzel yapıyor, gündemi iki-üç cümlede özetleyiveriyor. Mesela “Cihaner olayında niye AKP, adı sanı geçmemesine rağmen aniden taraf tutma ihtiyacı hissetti?” sorusunu pek güzel yanıtlıyor bu video. “AKP demokrasiyi amaç mı edinmiş, araç mı edinmiş?” sorusuna da yepyeni bir yanıt vermiş oluyor. (Recep Tayyip Erdoğan‘ın sözleri biraz eskimişti, iyi geldi bu.) Ama videonun en bomba kısmı “40 yıldır onlar bizi fişledi, sıra bizde, yapmaya çalıştığımız bu.” kısmı değil. “Ramazan ayında oruç tutan herkesi fişlediler.” lafı :D. İzleyelim:

Sayın Avni Doğan‘ı tebrik ediyorum. Konuşmanın -videoda olmayan ama haberlerde izlediğim- devamında ise “Biz iktidarız, bizim hayır dediğimiz şeyi kimse yapamaz.” anlamına gelen bir-iki söz söylemiş. AKP‘nin böylesine açık sözlü milletvekillerine ihtiyacı var işte. Helal olsun.

Gerçi bu yazıyı yazarken şunu da düşündüm: Ülkeyi ortadan ikiye bölmeye, halkı “Ergenekoncular” ve “AKP sempatizanları” diye ikiye ayırmaya meraklı bazı tipler, her zamanki demagoji yetenekleriyle beni de o gördükleri iki taraftan birine sokmaya çalışıp “Sen de Ergenekoncusun zaten.” veya “Yoksa sen 28 Şubat‘ı mı savunuyorsun?” mealli laflar edebilirler. Kendimi savunup sanık gibi davranacak değilim; ben “taraf”lı biri olmadığımı, her şartta millet içinde dayanışmaya inandığımı biliyorum ve gözleri olup da görmeyenlere net bir şekilde hissettirdiğimden eminim. O bölücüleri de, genellikle istismar ettikleri Allah’a havale ediyorum.

Barış Ünver
20 Şubat 2010

Yazıyı beğendiniz mi? Beğendiyseniz, yeni yazılardan epostayla haberdar olmak için Beyn'in eposta abonesi olabilirsiniz.

Yorumlar kapalı.