Meclis’te daha çok görmek istediğimiz hareketler bunlar

Televizyonda, CHP‘li milletvekili Süleyman Çelebi‘nin harika bir protestosunu gördüm geçen gün. Mesaj belli. Bağırma yok, çağırma yok… Hatta konuşma bile yok! :)

Üstelik eğlenceli ve harika bir espri – öyle ki, AKP‘li Sadık Yakut bile şahane bir espriyle katkıda bulunuyor. (Videonun 25. saniyesinde kahkaha atmayanın parasını iade ediyoruz, o derece.)

TBMM‘de bağırıp çağırmak, kavga etmek, bir başkasının üstüne -hele hele topluca- yürümek falan… Bunlar kimsenin işine yaramıyor. Gerginliklerin kimseye faydası yok beyler. Böyle güzel espriler yapın, canımızı yiyin. Hem böyle daha çok akılda kalan şeyler yapmış oluyorsunuz: Bu Meclis dönemine damga vuran, hayatta unutulmayacak bir şey değilse nedir bu “konuşma”? :)

Adam gibi, efendi gibi anlaşın, işinizi iyi yapın beyler. Siz orada beraber ülkeyi kalkındırmak için oradasınız. BERABER çalışmanız ŞART. Bir parti, bir başka partiyle çatışırsa, o partilere oy verenler de çatışır. “Kutuplaşma” dediğimiz şey tam anlamıyla budur. Bu kutuplaşmanın sorumlularından olmak istemiyorsanız, daha iyi anlaşmalısınız. Anlaşamazsanız da, böyle eğlenceli yollarla tepkinizi ifade edebilirsiniz, faydasını da görürsünüz.

Barış Ünver
08 Temmuz 2012

Yazıyı beğendiniz mi? Beğendiyseniz, yeni yazılardan epostayla haberdar olmak için Beyn'in eposta abonesi olabilirsiniz.