Ne Ergenekon’muş arkadaş…

Ergenekon soruşturmasının başlamasına sebep olan el bombalarının bugün imha edildiği açıklandı. Hatta söylenene göre imha işlemi 26 Haziran 2007‘de, yani geçen yıl, neredeyse soruşturma açılır açılmaz tamamlanmış bile!

Öyle bir dava ki, 1 yıl boyunca iddianamesi bile hazırlanmamış!

Öyle bir dava ki, 1 yılda onlarca kişi tutuklanmış!

Öyle bir dava ki, 1 yıl boyunca tutuklananların tutuklanma sebebi yok!

Öyle bir dava ki, gözaltına alınma, tutuklama süreçleri nasıl oluyorsa AKP‘yle ilgili olumsuz gelişmelerin hemen sonrasında gerçekleşiyor???

Öyle bir dava ki, davada kullanılacak bir delil bile yok!

Pardon, var. Bombaların yanında bulunan bir tane tabanca… Ergenekon davası ne hakkındaydı? Devlete karşı bir darbe girişimi. Birkaç bomba ve bir adet tabancayla İlhan Selçuk, Mustafa Balbay, Sinan Aygün falan, birkaç yaşlı başlı askerle darbe yapacakmış.

AKP‘yi savunacak, Ergenekon‘u kötüleyecek yorumcular Allah aşkına, tekrarlıyorum, Allah aşkına bana bu hayali terör örgütünün neden bu kadar tehlikeli olduğunu açıklasınlar. Belli ki ben fena halde gerizekalıyım çünkü bu hayali çetenin, yıllardır ülkeyi ne hallere sokan bir partiden daha tehlikeli görülmesini anlayamıyorum.

Barış Ünver
04 Temmuz 2008

Yazıyı beğendiniz mi? Beğendiyseniz, yeni yazılardan epostayla haberdar olmak için Beyn'in eposta abonesi olabilirsiniz.

Yorumlar kapalı.