Paralel evrenler konusunda görebileceğiniz en mantıklı yazı

Paralel evrenler teorisi gerçekse, gerçekten sıçtık.

Paralel evrenler teorisine göre, evrenin oluşumundan bu yana geçen her an için sonsuz sayıda farklı varyasyon için sonsuz sayıda evren vardır.

Akla gelebilecek ve hatta gelemeyecek her türlü ihtimalin varlığını düşünürsek; iki boyutlu dünyaların da var olduğunu veya evrenlerin bir tanesinde (daha doğrusu sonsuz tanesinde) ışığın olmadığını varsayabiliriz ve varsaydığımız her türden evren de gerçekten vardır.

Bu durumda, zamanda yolculuk yapılabilecek teknolojiye ulaşan (veya bu olanağın başından beri mümkün olduğu) evrenlerin varlığıyla beraber, gelmiş geçmiş her an için yaratılan bütün evrenleri tarayabilen, hatta ziyaret edebilen teknolojilere sahip evrenler de elbette vardır.

Kendi pislik dolu düşünce yapımızın bulunduğu sonsuz sayıda evrenin de bulunduğunu kabul edebiliriz ve aynı şekilde, bir önceki paragrafta bahsettiğim gibi farklı evrenlerin kaynaklarına erişebilen ve aynı zamanda bizim kötü niyetli zihniyetlerimize de sahip olan sonsuz sayıda evrenin varlığını da kabul etmemiz gerekir.

Bu durumda, yüzde yüz ihtimalle bir başka evrenin köleliğini yaptığımız düşüncesi de gerçeklik kazanacaktır.

Hadi buyur.

(Not: Bu yazıyı yollayamadan yok edildiğim sonsuz sayıda evren bulunduğu gibi, bu yazıyı yayınlayıp evrenler arası savaşlara sebep olduğum sonsuz sayıda evren de vardır. Dua edelim, bu yazıyı okuduğumuz evrenimizde savaş çıkmasın. Çıkarsa herkesten içtenlikle özür diliyorum.)

(İkinci Not: Paralel evrenler teorisini kazara çökerttiysem, onun için de özür diliyorum.)

Barış Ünver
05 Mart 2013

Yazıyı beğendiniz mi? Beğendiyseniz, yeni yazılardan epostayla haberdar olmak için Beyn'in eposta abonesi olabilirsiniz.