Shoot ‘Em Up (2007)

DİKKAT: Bu yazı, Beyn'in "Arşiv" kategorisine aittir. Yazının arşivlenmiş olması, yazı içindeki bilgi ve görüşlerin artık önemsiz veya geçersiz olduğunu gösteriyor olabilir.

Shoot 'Em Up (2007)

Michael Davis diye bir adam “Lan ne zamandır vurdulu kırdılı ve senaryosuz, bi’ boka benzemeyen bir film çekilmiyor.” demiş kendi kendine ve gaza gelip bu filmi yapmaya kalkmış. Torpil mi bulmuş artık n’apmış ama Clive Owen, Monica Belluci ve Paul Giamatti kişilerini kadroya eklemeyi ve filmi uzun metrajlı olarak çekmeyi başarmış. Çok ciddi söylüyorum bu kadar torpil bulmak bile bir başarıdır ve bu başarısından dolayı Michael‘ı gönülden kutluyorum.

Şu andan itibaren spoiler içerikli bilgi vereceğim ama bizzat ben okumanızı ve filmi izlememenizi istiyorum. Ayrıca komik olmaya çalışıyormuşum gibi gözükebilir ama sadece filmdeki ayrıntıları yazacağım. Hazırsanız buyrun:

Film bir otobüs durağında başlıyor. Hiçbir şeyden habersiz durakta havuç yiyen kahramanımız Smith (Ajan Smith veya buradaki Bay Smith ile karıştırmayın.), önünden hamile bir kadın ve onu vurmaya çalışan bir adam görünce kavga çıkarmaya karar verir ve silahlı adamı yediği havuçla öldürüp kadının bebeğinin kordonunu, kordona ateş ederek keser. Sonra kadın ölür, Smith de bebeği alıp kaçar.

Tanıdığı bir fahişeyle (DonnaMonica Belluci) maceradan maceraya atılacağından habersiz havuç yemeye ve bebeği öldürmek için peşine takılan adamları tek tek kafalarından vurarak öldürmeye devam eden Smith, karşısına çıkan kötü adam Hertz‘i (Paul Giamatti) silahsızken yakalamış olsa bile vurmaz, Hertz konusunda sürekli bir kabızlık içerisindedir. İlginçtir ki sürekli kafalarından vurularak ölen tipler de hiçbir şekilde, hatta Smith‘le aralarında 3-4 metre varken bile bizim kabızı vuramamaktadırlar. Smith de yağ tankerine ateş edip fışkıran yağları sırtına sürerek yerde kayıp adamları kafasından kafasından vurmaya devam eder.

Filmin sonlarına doğru film bitiyor. Filmde toplam 100 adam öldürülmüş. Filmin sonunda Hertz ölüyor ve Smith, fahişeyle aşk yaşar. Muhtemelen evlenirler ve Smith sevaba girer falan işte.

İzlemeyin filmi. Ha, silahlı çatışma sahnelerinin çoğu muhteşem, onlar için izlenebilir ama ben sırf silah sahneleri için 2 saatimi harcadığıma pişmanım. Gerçi sadece silahlı çatışma sahneleri değil, Monica Belluci‘nin göğüsleri ve bacakları da filme renk katmış :). Yine de bilseydim iki saatimi vermezdim filme.

Barış Ünver
04 Aralık 2007

Yazıyı beğendiniz mi? Beğendiyseniz, yeni yazılardan epostayla haberdar olmak için Beyn'in eposta abonesi olabilirsiniz.