The Change-Up (2011)

DİKKAT: Bu yazı, Beyn'in "Arşiv" kategorisine aittir. Yazının arşivlenmiş olması, yazı içindeki bilgi ve görüşlerin artık önemsiz veya geçersiz olduğunu gösteriyor olabilir.

Başroldeki iki karakterin zihinlerinin yer değiştirdiği bir başka filme daha hoş geldiniz…

Açık konuşayım: Eğer filmin konusunun “birbirlerinin hayatını çok kıskandıkları için sihirli bir güç tarafından zihinleri yer değiştiren iki kişinin maceraları” olduğunu bilseydim, filmi izlemeye tenezzül bile etmezdim. Ama konuyu bilmiyordum; başroldeki oyunculardan Jason Bateman‘ı severek takip ettiğim için konusuna bakmadan filmi edindim. İlk 15 dakikada konuyu anlayınca da hemen kapatmak istedim ama niyeyse Jason Bateman‘a ve az-çok tanıdığım kadronun geri kalanına güvenerek devam ettim. Güvenimi boşa çıkarmadılar; yine de -eğlenceli olsa da- “izlemesem de olurmuş” kategorisine koyabileceğim bir film.

Konuyu zaten söyledim. Film başında zihinleri yer değiştiren esas adamlarımız, birbirlerinin hayatlarına adapte olmaya çalışıyorlar. Sonra adapte oluyorlar. Sonra büyüyü geri almayı başarıyorlar. Sonra mutlu son. Bu kadar.

Bu filmin bana tek katkısı, Olivia Wilde isimli aşık olunası bir kadını tanımış olmaktır. Hollywood oyuncuları arasında gözleri o kadar güzel, yüz hatları o kadar şeker olan birine daha rastlamadım.

Neyse… Filmi izlemek için çaba harcamayın derim ama rast gelirseniz izleyebilirsiniz. Birazcık güldürüyor işte.

Barış Ünver
30 Ekim 2011

Yazıyı beğendiniz mi? Beğendiyseniz, yeni yazılardan epostayla haberdar olmak için Beyn'in eposta abonesi olabilirsiniz.