UYARI: Beyn, çocuklarınıza zararlıdır!

Evet, sonunda bu da oldu: Beyn, 22 Kasım 2011’de devreye giren “Güvenli İnternet” komedisi kapsamında engellendi:

Beyn, Güvenli İnternet filtresine takıldı!

Bugün SosyalMedya.co haber sitesinde “Evrim Teorisi 22 Kasım Filtresine Takıldı” haberini okuduktan sonra kafama takıldı, TTnet‘in internet sitesinden giriş yapıp “Güvenli İnternet” seçeneğimi “Çocuk Profili” olarak ayarladıktan sonra Beyn’e bakayım dedim. Evet, engelliymiş. Önce şaşırdım, sonra şaşırdığıma şaşırdım :). Demek ki, devlet kademesindeki büyük amcalarımıza göre, Beyn’i çocuklarınızdan uzak tutmalıymışız.

Tabii sonra başka sitelere de bakayım dedim. WordPress.com, BlogSpot.com, Blogcu.com gibi büyük blog ağlarının yanında tanıdığım bazı bloglar da engellemeden nasibini almış. (Sitenizin engellenip engellenmediğini kontrol etmek için bu yazının en sonuna bakın.) Demek ki, devlet kademesindeki amcalarımıza göre, blogların topunu çocuklarımızdan sakınmalıymışız.

Şaka bir yana, şu duruma sinirlenesim de yok, gülesim de yok. “Heh heh, devlet baba işte…” deyip geçesim var. Yine de avukatımla bu konuyu görüştük, yapılabilecekleri araştıracağız. Resimde görünen “turuncu” uyarıda yer alan bağlantıya tıklayıp başvurumu da yapacağım.

Öyle işte…

Faydalı Bağlantılar

(Devlet sitelerinde gördüğümüz “Faydalı Siteler” bölümünün bir benzerini bu yazıya ekledim ki, “Çocuk ve Aile Profil Kriterleri Çalışma Kurulu“ndaki değerli abilerimiz, ablalarımız beni sevsin ve sitemi, hedef kitlemin %104’ünü oluşturan çocukların erişimine tekrar açsın.)

  • GüvenliWeb.org.tr (İnterneti güvenli bir yer haline getirmeyi şiar edinmiş mücahit e-devletimizin açtığı bir site.)
  • GüvenliÇocuk.org.tr (Bakın bu site harika bir site işte. Hatta muhteşem. Hatta mükemmel. Hatta çok güzel. Hatta süper. Hiç değilse yan menüde “çocukların” yorumlarını kesinlikle okuyun.)
  • GüvenliNET.org alan adı sorgulama (Merak ettiğiniz sitelerin hangi profilde engellendiğini buradan kontrol edebilirsiniz. Yalnız çok sorgu yapmayın, bir süre sonra “tamam yeter” deyip soru sormanızı da engelliyorlar.)

Barış Ünver
09 Aralık 2011

Yazıyı beğendiniz mi? Beğendiyseniz, yeni yazılardan epostayla haberdar olmak için Beyn'in eposta abonesi olabilirsiniz.

Yorumlar kapalı.