Vuvuzelalara neden tahammül etmeliyiz?

DİKKAT: Bu yazı, Beyn'in "Arşiv" kategorisine aittir. Yazının arşivlenmiş olması, yazı içindeki bilgi ve görüşlerin artık önemsiz veya geçersiz olduğunu gösteriyor olabilir.

Dakika 120, skor 1-1, penaltılardan önceki son atak…

Gana oyuncusu Pantsil‘in kullandığı serbest vuruşta, ceza sahasındaki arbede içerisinde göğsüne tekme yemesine rağmen Gana oyuncusu Adiyiah topa kafa vurmayı başardı.

Top neredeyse göğsüne doğru gelmesine rağmen Uruguay oyuncusu Suárez, kale çizgisinden topu eliyle dışarı attı.

Hakem bu anlamsız müdahaleyi gördü ve penaltılardan hemen önce penaltı verdi; Suárez‘i kırmızı kartla oyun dışına çıkardı.

Penaltıyı kullanan Gana oyuncusu Gyan, topu üst direkten dışarı yolladı ve dolayısıyla uzatmalar da tamamlandı; penaltılara geçildi.

Penaltılarda ilk iki vuruşu Uruguay oyuncusu Forlan ve Gana oyuncusu Gyan kullandı; ikisi de gol atmayı başardı.

Uruguay ‘dan Victorino ve Gana‘dan Appiah, ikinci penaltıları da gole çevirdi.

Üçüncü penaltıları kullanan Uruguay ‘dan Scotti gol atmayı başarırken, Gana‘nın Mensah‘ı yavaş vurduğu için Uruguay kalecisi Muslera topu kaleden çevirdi.

Uruguay oyuncusu M. Pereira ile Gana oyuncusu Adiyiah, sonraki iki penaltıyı birden kaçırdılar.

Son olarak Uruguay oyuncusu Abreu, kullandığı penaltıyı gole çevirerek takımı Uruguay‘ı yarı finale çıkardı.


Başlık “Dünya Kupası neden en zevkli futbol şampiyonasıdır?” da olabilirdi, “Ömer Üründül‘e neden dayanmalıyız?” de olabilirdi. Üç sorunun da cevabı, yukarıdaki dakikalarda saklıydı.

Barış Ünver
03 Temmuz 2010

Yazıyı beğendiniz mi? Beğendiyseniz, yeni yazılardan epostayla haberdar olmak için Beyn'in eposta abonesi olabilirsiniz.