World’s Greatest Dad (2009)

DİKKAT: Bu yazı, Beyn'in "Arşiv" kategorisine aittir. Yazının arşivlenmiş olması, yazı içindeki bilgi ve görüşlerin artık önemsiz veya geçersiz olduğunu gösteriyor olabilir.

[gom site=”youtube” id=”7aQ1Uu4xK28″]

Filmin fragmanı, film hakkında hiçbir şey anlatmıyor. Filmin posteri falan da klasik Hollywood filmlerinin hiç uğraşılmadan hazırlanmış posterlerine benziyor. Ama film o kadar kaliteli ki, şaşırıyorsunuz.

Bi’ kere film, komedi filmi değil. Bunu en baştan söylemeyi faydalı görüyorum çünkü ben bu filmi edinirken “Hah, Robin Williams abimin bir filmi daha çıkmış. Kesin acayip komiktir, izleyeyim.” diye ümitlenmiştim. Düşündüğüm gibi çerez komedi filmi çıkmasa da, şimdiye kadar izlediğim en iyi kara mizah filmlerinden biri oluşu sayesinde düş kırıklığına uğramadım ve hatta düşündüğüm gibi bir film olmayışına çok sevindim.

Filmde bol bol mesaj veriliyor ama iki tanesi çok önemli:

  • Bir yalan yaratarak binlerce insanın hayatını değiştirmek mümkün.
  • Yine de o yalan sayesinde değişenler de yalandan bir değişim yaşarlar.

Bir de tabii babanın bu yalandan nasıl prim yaptığını anlatmak var ama anlatırsam filmi izleyemezsiniz. Ama kesinlikle izlemelisiniz.

Barış Ünver
15 Şubat 2010

Yazıyı beğendiniz mi? Beğendiyseniz, yeni yazılardan epostayla haberdar olmak için Beyn'in eposta abonesi olabilirsiniz.