Ya kim üstlenecekti?

Hala haberi olmayanlar için kısaca anlatayım:

  • Benazir Butto yapılan bir silahlı ve bombalı saldırı ile öldürüldü.
  • Saldırıyı El Kaide üstlendi.

Kıllanmayan var mı? Şimdi Amerika, Pakistan‘a “dostça bir yardım eli” uzatacak ve Pakistan‘a demokrasi getirmeye kalkacak. Pakistan‘da da 2 milyon insan hayatını kaybedecek belki de, sırf şu demokrasi getirme davasına. El Kaide, Amerika‘nın baş düşmanı ya, onu yok etmek için elinden geleni yapacak dı yu es armi.

Düşünün: Amerika yıllardır bu örgütü kovalıyor ve kovaladığı noktalarda El Kaide‘yi yakalayamıyor, ama petrol yatakları falan onun oluyor. Uğruna savaştığı örgütü yakalamak yerine farklı yerlerden inanılmaz kârlar elde ediyor Amerika‘cığımız. Biz çeşitli Amerikan ürünlerini kullanmayarak adamların ekonomilerini tükettiğimizi sanıyoruz ama adamların savaş gelirlerinin nasıl korkunç seviyelerde olduğunu tahmin bile edemiyoruz. Adamların ekonomilerinin belkemiğinin “savaş ganimetleri” olduğunu söyleyebiliriz, o derece.

Şimdi asıl tehlikeye gireyim: Gün gelir de Türkiye‘nin önde gelen, süikasti ülkeyi kaosa sürükleyecek bir kişisi öldürülürse, bu saldırıyı da PKK üstlenecek. Daha biz “N’oluyo…” bile diyemeden Amerika bize “dostça bir yardım eli” uzatacak. Sonrasını biliyorsunuz.

Barış Ünver
28 Aralık 2007

Yazıyı beğendiniz mi? Beğendiyseniz, yeni yazılardan epostayla haberdar olmak için Beyn'in eposta abonesi olabilirsiniz.

Yorumlar kapalı.