Yapılacak o kadar çok şey var ki!

DİKKAT: Bu yazı, Beyn'in "Arşiv" kategorisine aittir. Yazının arşivlenmiş olması, yazı içindeki bilgi ve görüşlerin artık önemsiz veya geçersiz olduğunu gösteriyor olabilir.

Şu yazımda aslında yalan söyledim, yapacağım daha çok şey var. (Yanlış anlama ey okur, sana değil, kendime yalan söyledim.) Kısaca anlatayım. Anlatayım mı? Anlatayım anlatayım.

Bir yüksek lisans programına başlayacağım: Henüz ne okuyacağıma karar vermedim (ehe) ama yüksek lisans eğitimi görmek istiyorum. Psikoloji/sosyoloji, medya/iletişim, siyaset/at antrenörlüğü kafamdaki bölümlerden bazıları.

BarisUnver.com ve BarisUnver.com.tr’yi elden geçireceğim: Şu anda okuduğunuz siteyi elden geçirip, beni daha iyi tanıtan bir siteye dönüştüreceğim. Yani sadece kişisel blog değil, portföy işlevi de görmesini istiyorum. BarisUnver.com.tr de İngilizce, tek sayfalık bir “kartvizit sitesi” olacak.

JavaScript öğreneceğim: Aslında başlangıcını yaptım, belli bir noktaya geldim. Yine de daha gidecek çok yolum var. Hiç değilse Node.js ve AngularJS anlayacak düzeye geleyim.

PHP (ve Laravel) öğreneceğim: Bu dilde yazılmış olan WordPress’e takla attırabiliyorken, sıfırdan bir şey yazmakta zorlanıyor olmam normal değil. Bu eksiğimi gidermek için önce (sanki hiç bilmiyormuşum gibi) sıfırdan bir başlangıç yapıp, tatmin edici bir düzeye ulaştığımı hissettiğimde Laravel isimli PHP framework’ünü de öğrenmeye başlayacağım.

Bir projem daha var: Belki 1 günde bitirebileceğim, 1 ayda da 1000 tane içerik girebileceğim bir internet sitesi projem var (Türkçe olacak). YAPSANA ULAN!” Olmuyor işte, yeterli motivasyonum yok“MOTİVASYONUNA SIÇAYIM!” Gel sıç lan.

Web sitesi eğitimleri vereceğim: Önceki yazımda bahsettiğim projem başarısız da olsa, başarılı da olsa, sanayi ve ticaret odalarında web sitesi yapma/yaptırma konulu konferanslar verme gibi bir düşüncem var.

İspanyolca öğreneceğim: Sadece programlama dili mi öğrenilir? İngilizce konusunda epey yeterliyim, ikinci yabancı dilimi öğrenme zamanım geldi. İspanyolca, Almanca ve Fransızca dillerine başlamışlığım var ama üçüne de devam etmedim. Üçünü de sırayla öğreneceğim Allah’ın izniyle. Üzerine sos olarak İtalyanca da alabilirim (hem İspanyolca’ya da yakın).

Unuttum: Bir şeyler daha vardı, neydi yahu?

Önceki yazımda yazdıklarımı da kısaca tekrar edeyim:

  • Ehliyet alacağım.
  • “Web sitesi hızlandırma” üzerine bir iş kuracağım (global ölçekte).
  • Beyn’i düzenleyeceğim, konseptini Medium’a yaklaştıracağım.
  • Kişisel gelişim sektörünü eleştireceğim bir kitap yazacağım.
  • Yazıp yarım (hatta çeyrek) bıraktığım tiyatro oyununu bitireceğim ve oynayacağım.

İşte böyle.

Barış Ünver
29 Ağustos 2015

Yazıyı beğendiniz mi? Beğendiyseniz, yeni yazılardan epostayla haberdar olmak için Beyn'in eposta abonesi olabilirsiniz.