Yepyeni bir bilgisayar!

DİKKAT: Bu yazı, Beyn'in "Arşiv" kategorisine aittir. Yazının arşivlenmiş olması, yazı içindeki bilgi ve görüşlerin artık önemsiz veya geçersiz olduğunu gösteriyor olabilir.

Tamam, tam olarak bilgisayar değil… ama yepisyeni bir kasam var artık!

Derhal kasanın içeriğine (ve kasaya) geçiyorum:

  • Intel Core2 Duo E8200 (İşlemci)
  • ASUS P5K-SE (Anakart)
  • Palit GeForce 9600GT Sonic (Ekran Kartı)
  • OCZ Reaper 2GB 800 MHz CL4 Heat-Pipe DDR2 Kit (RAM)
  • GlacialPower GP-PS550BP 550W (Güç Kaynağı)
  • Akasa Zen Siyah (Kasa)

Toplam: 950 Dolar (KDV dahil)

Geçen gün aldığım bu parçaları henüz kuramamıştım çünkü bu sisteme yakışacak, 64 bitlik bir işletim sistemi bulmalıydım! Sonra Windows Vista Ultimate‘ı buldum ve bugün akşam boyu işletim sistemini kurmakla ve ayarlarıyla oynamakla meşgul oldum! Birkaç hayal kırıklığı haricinde (Takılan, donan yazılımlar?) her şey iyi gitti ve önceki kasamdaki birçok ayarı buraya aktarmayı başardım. Çok da mutluyum şu anda :).

Şimdi bu mutluluğu bozmak için “Abi şunun yerine şunu alsaydın keşke, daha iyi olurdu.” veya “Oğlum şunu almayacaktın lan, bi’ arkadaşım kullandı onu bok gibi çıktı.” gibi -kelimenin tam anlamıyla- ateşimi söndürecek kişiler çıkacaktır :P. Onlara şimdiden yanıt vereyim: Efendim her parçayı tek tek araştırdım, hakkında yazılmış tüm Türkçe incelemeleri ve bazı İngilizce incelemeleri okudum, forumlarda insanların parçalara olan tepkilerini tek tek ele aldım ve bütçemin el verdiği en muhteşem sistemi yarattım. Gururluyum :). Yeri gelmişken babama ve çalıştığı şirkete de teşekkür edeyim :). Babam ve çalıştığı şirket olmasa bu parçaları asla toplayamazdım. Teşekkürler baba… ve çalıştığın şirket :D.

Yalnız şöyle bir olay var: ÖSS‘ye hazırlanan bir genç olarak bu yeni sistem beni çok zor durumda bırakabilir. Çalışma rutinimi aksatmayacağıma ve zaten tehlikeli bir seviyede olan bilgisayar bağlılığımı etkilemeyeceğine söz veriyorum! Sözümde durabileceğime inanıyorum. Evet evet, duracağım. Evet.

Barış Ünver
19 Nisan 2008

Yazıyı beğendiniz mi? Beğendiyseniz, yeni yazılardan epostayla haberdar olmak için Beyn'in eposta abonesi olabilirsiniz.