ZFT iş başında!

ABD‘de yayımlanan Fringe dizisindeki bu inanılmaz terör örgütünün ismi geçiyor. Tam adı Zerstorung durch Fortschritte der Technologie yani Teknolojinin Gelişimiyle Gelen Yıkım olan bu tehlikeli örgüt, en ileri teknoloji tekniklerini kullanarak rastgele eylemler gerçekleştirmekle tanınıyor. Kullandıkları teknolojiler arasında adam diriltme, ışınlama, zaman içerisinde yolculuk, paralel evrenler arası yolculuk gibi akıl almaz şeyler var. Ayrıntılı bilgi için Google‘da biraz araştırma yapmanızı öneririm.

Ben, bu ZFT denen kanlı örgütün Balyoz Eylem Planı‘nda da parmağı olduğu kanısındayım. Sebebini ise bırakayım Çetin Doğan‘ın kızı ve damadının açıklamasından okuyun. Çetin Doğan‘ın yazdığı söylenen ama Çetin Doğan‘a gösterilmeyen (Gerçi söz konusu “belge”de Çetin Doğan‘ın imzası falan değil, yalnızca ismi yazıyor ama olsun.) belgenin çeşitli kısımlarına çeşitli kaynaklardan (Mehmet Baransu‘nun yeni çıkan sürükleyici terörkurgu kitabı ve Taraf gazetesi) edindikleri parçalardan 6 tanesini sıralamışlar. Belgenin AKP hükümetinin 18 Aralık 2002’de hükümet kurduğunu ve Balyoz Eylem Planı belgesinin 02 Aralık 2002 tarihinde hazırlandığı iddiasını aklımızda tutarak maddelere göz gezdirelim:

  1. “AKP Hükümeti (…)  anayasa değişikliği ve hukuk reformu adı altında (…)” (Anayasa değişikliği Meclis’te ilk kez Nisan 2004’te gündeme gelmiş.)
  2. “(…) Toplumsal muhalefet sindirilmiş, muhalif basın ekonomik ve mali denetim tehdidi ile susturulmuştur. (…)” (Toplumsal muhalefeti bilmem de muhalif basın dediğimiz kısım, AKP iktidara geldikten 2 hafta sonra yani belgenin hazırlandığı vakitler yandaş basından beter bir yalakalık içindeydi.)
  3. “Bugün Türkiye Cumhuriyeti (…) önemli şirketleri ve kıymetli toprakları yok pahasına satılan bir ülke haline gelmiştir.” (Pınar Doğan ve Dani Rodrik‘in belirttiklerine göre 2002 yılında ve 2003’ün ilk çeyreği sonuna kadar yani belgenin hazırlandığı, seminerlerin falan yapıldığı zamanlarda Özelleştirme İdaresi‘nin yaptığı bir satış matış yok.
  4. “AKP Hükümeti (…) Ekonomik çözümsüzlüklerin yol açtığı boşluklardan da istifade ederek (…) tüm ülke genelinde AKP yandaşları, tarikat ve cemaatler ile devlet kademelerinde hızla kadrolaşmakta (…)” (Evet, AKP 2 haftada kadrolaşmış. Vay be.)
  5. Aslında en önemlisi bu: Balyoz Harekat Planı‘nın J-EK’inde yeralan iktisat politıkalarıyla ilgili bölümün çok önemli bir kısmı, Haydar Baş‘ın Kasım 2005’te Milli Ekonomi Kongresi‘nde yaptığı kapanış konuşması ile kelimesi kelimesine aynı.
  6. Aslında bu son madde de en önemsizi, yine de ilginç: Şubat 2003 tarihli olduğu iddia edilen Oraj Harekat Planı‘nda AKP‘den AK Parti diye bahsediliyor oysa 2002-2003 tarihlerinde AKP‘den AK Parti diye bahseden biri yokmuş.

Yalan söylemeyeyim, 6. maddeyi pek gerçekçi bulmadım ama diğer 5 madde, özellikle beşinci madde çok düşündürücü. Demek ki ABD menşeli dizilerde kurgu amaçlı üretilmiş bir terör örgütü gerçekten varmış ve Türkiye‘de darbe yapacaklarmış! Bunun için zamanda ileri gidip çeşitli hain planlar hazırlayan hain terör örgütünü buradan kınıyor ve yazıma son veriyorum.

Not: Başbakan “Gözleri vardır görmezler…” diye alıntı yaptıydı ya… Hah, bakalım şimdi bu yazıya gelen saldırıların kaç tanesi şu ilk 5 maddeyi görecek?

Barış Ünver
28 Mart 2010

Yazıyı beğendiniz mi? Beğendiyseniz, yeni yazılardan epostayla haberdar olmak için Beyn'in eposta abonesi olabilirsiniz.

Yorumlar kapalı.