Bilgisayarsız Çarşamba!

DİKKAT: Bu yazı, Beyn'in "Arşiv" kategorisine aittir. Yazının arşivlenmiş olması, yazı içindeki bilgi ve görüşlerin artık önemsiz veya geçersiz olduğunu gösteriyor olabilir.

Evet, yarın (teknik olarak bugün) bunu deneyeceğim ve, inanıyorum, başaracağım!

ÖSS çalışmamalarım devam ederken bir zamanlama hatası yapıp burnumun dibine yepyeni bir bilgisayar yerleştirmemin fena halde şımarıkça bir hareket olduğunun farkındayım, ama yine de bu saçma hareketimi yüzüme bir kez daha vurmak isteyen olursa lütfen çekinmesin. Neyse, bu hatamı fark ettikten sonra bir şey daha fark ettim: Bilgisayar başında geçirdiğim süre değişmemişti. Şimdi bunun beni sevindirebilecek bir gerçek olduğunu düşünebiliriz ama DEĞİL, çünkü her gün bilgisayar başında geçirdiğim süre, kronometreyle ölçmüş olmasam da beni bir bilgisayar bağımlısı olarak gösterebilecek bir değer. Evet, açıklamayacağım, avucunuzu yalayın.

İşte bu yüzden yepyeni bir projeye giriştim, adı Bilgisayarsız Çarşamba. Çok yaratıcı bir ad olmadığının farkındayım ama bu başarısızlığımı yüzüme vurmak isteyen olursa vatandaşlıktan çıksın! Öhm… Heyecanlıyım, böyle fevri çıkışlar yaptığım için özür dilerim… KONDANSATÖR! Neyse, bu günün amacı, tahmin edebileceğiniz gibi tamamen bilgisayar ve internetten uzak bir yaşam oluyor. Bu demektir ki yarın (teknik olarak bugün) kesinlikle ve kesinlikle açık bir bilgisayara temas etmeyecek, bilgisayar ve internet hakkında konuşmayacak ve kimseye hiçbir şekilde bu konuda yardım etmeyeceğim.

Bunu başarmak için, irademi maalesef yeterli görmediğimden, bilgisayarın ana güç kablosunu babaanneme vereceğim. Bu kablo benden zamanında zorla alınmıştı (annem ve babam tarafından), ben de bilgisayarı daha yeni yeni tanıyan o halimle o zaman yeni ve gizli bir güç kablosu alıp annemler evde yokken bilgisayarı kurcalamaya devam etmiştim. Bu sefer bu da olmayacak çünkü benden zorla alınmıyor bu kablo; ben kendi ellerimle teslim ediyorum kabloyu. İrademe bu konuda güvenebilirim, Teknosa‘dan yeni bir kablo almak, kendimi kandırmak olur.

Eğer yarın (Teknik olarak bugün beee!) bilgisayardan tamamen uzak bir gün geçirmeyi başarabilirsem, ki yarın yapacaklarımı çoktan sıraladım, bunu her hafta yapmayı düşünüyorum. Bir de eğer yarın başarılı olursam ama ertesi hafta bunu tekrarlamayı unutacaksam (veya unutmuş gibi yapacaksam), bunu hissettiğiniz anda beni e-posta, kısa mesaj vb. bombardımanına tutmanızı istiyorum. İradem pek kuvvetli olmasa da art arda gelen uyarılara karşı ufak bir zaafım da var, sizin sayenizde onu tetikleyebilirim.

Başlıyorum.

Barış Ünver
30 Nisan 2008

Yazıyı beğendiniz mi? Beğendiyseniz, yeni yazılardan epostayla haberdar olmak için Beyn'in eposta abonesi olabilirsiniz.