Her gün 6 domates

DİKKAT: Bu yazı, Beyn'in "Arşiv" kategorisine aittir. Yazının arşivlenmiş olması, yazı içindeki bilgi ve görüşlerin artık önemsiz veya geçersiz olduğunu gösteriyor olabilir.

Pomodoro tekniğini bir süre önce Beyn’de bir yazımda anlatmıştım. O yazıda bu tekniğin bir türevini uygulamaya karar verdiğimi söylemiştim ancak o günden sonra ne o türevi, ne de Pomodoro tekniğinin özgün halini hayatıma sokmayı başaramadım.

Sonra baktım ki, her şeyi karmaşıklaştırma alışkanlığım (zaman kutulama olayında olduğu gibi) burada da devam etmiş. O yüzden biraz daha basitleştirmeye karar verdim.

Birinci adım: Pomodoro tekniğinin özgün halini kullanacağım.

İkinci adım: Öğleden önce 3, öğleden sonra 3 saat çalışmak yerine, başlangıç için toplam 3 saat çalışacağım.

Üçüncü adım: Öğleden önce, öğleden sonra diye bölmeyeceğim. 3 saatin içerisine 6 Pomodoro oturumu sığıyor ve bu 6 oturumu günün herhangi bir bölümüne tıkıştırmayacağım; istediğim yerlerine yayacağım.

Dördüncü adım: 6 oturum, minimum sayı olacak. Gerektiğinde bunu artıracağım. Mümkün olduğunca 6 oturumun aşağısına düşmemeye dikkat edeceğim.

Sevgiler!

Barış Ünver
08 Ekim 2015

Yazıyı beğendiniz mi? Beğendiyseniz, yeni yazılardan epostayla haberdar olmak için Beyn'in eposta abonesi olabilirsiniz.