Son derece başarısız bir aşk hikayesi (6)

…Öylesine güzel bir akşamdı ki… Hayal ettiğim yeni dönem başlamış, akşamın sonunda dünyanın en tatlı kızı sevgilim olmuştu… 6 günlüğüne.

6. Bölüm: İkinci vurucu replik

Eğer Nermin’i denklemden çıkarabilmiş olsaydım, belki baştan sona Gülşah’ı anlattığım “Yaşanmış en tatlı aşk hikayesi” başlıklı bir yazı dizisini okuyor olacaktınız.

Peki Nermin nereden çıktı? Yine vurucu bir replikle.

15 Eylül 2008 sabahı, mutlu dünyamı ve tatlı uykumu yok edercesine çalıyor telefonum. Arayan Nermin; aylar sonra “Okula gelsene, sohbet ederiz.” diyor. Üstelik sesi titriyor. (Uydurmuyorum, gerçekten titriyordu.) “Bugün işim var.” deyip suratına kapıyorum, yatağa geri yatıyorum ama gün boyu da onu aklımdan çıkaramıyorum. Sonrasında da.

O gün dahil olmak üzere, sevgili olarak kaldığımız 6 günün beşinde Gülşah’la tekrar tekrar buluşmuştuk. Rüya gibi geçen akşamdan sonraki günkü mide kasılmalarımı, yeni bir sevgilimin olmasının heyecanına vermiştim. Daha önce hiç bu kadar güzel bir kızla çıkmamıştım, dolayısıyla heyecanımın normal olduğunu düşündüm. Ama üçüncü gün, midemin bana bir şeyler anlatmaya çalıştığını kabullendim. O gün heyecanımın heyecan değil, tedirginlik olduğunu anlamıştım ve maalesef bu tedirginliği bariz bir biçimde belli de etmiştim. Dördüncü gün, gün boyu bir okulda animasyona (palyaçoluğa) gittiğim için buluşamamıştık. Akşam buluşabilirdik ama buluşmamayı tercih ettim. Cidden bir gariplik vardı.

Beşinci günün sonunda aklımda başka şeyler olduğunu hissettiğini söyledi, altıncı günün sonunda da ayrılmak istediğini. Israr etmedim, hatta midemdeki kasılmalar nihayet sona erdiği için rahatlamıştım ama nasıl acınası bir durumda olduğumu fark edip, durumu kendime yediremedim, çok sinirlendim ve Gülşah’a patladım. Daha sözler kafamdayken söylememem gerektiğini biliyordum, yazarken de göndermeden silebilirdim (MSN üzerinden yazışıyorduk.) ama geri durmadım, çok kötü şeyler yazdım. Güya rahatlayacaktım ama o kötü sözleri yazarken başladı pişmanlığım. Sözlerimi geri alma veya en azından o sözler için özür dileme şansım da olmadı.

Batırdığım, üstelik batırdığım için sadece Nermin’i suçlayamayacağımı bildiğim bu fazlasıyla kısa süreli ilişki, hikayenin tamamından ayrı olacak değerlendirdiğim bir pişmanlığımdır. Ama sonuç olarak umutsuz bir vaka yüzünden, Nermin’e karşı hissettiklerim yüzünden “Historia de un Amor” sona ermiş oldu.

Bu yazı dizisindeki tüm yazılar

Barış Ünver
25 Ekim 2010

Yazıyı beğendiniz mi? Beğendiyseniz, yeni yazılardan epostayla haberdar olmak için Beyn'in eposta abonesi olabilirsiniz.