Beyn 2 yaşında!

2 yıl önce bu blog’a, WordPress.com‘da (yanlış hatırlamıyorsam Kommix’in Beyn’i) olarak başlamıştım.

Sonra kommix.to.md adresine geçtim. Ne zaman geçtiğimi hatırlamıyorum. Kendi alanıma taşınmamla web tasarım ve programlama konusuna giriş yaptım, WordPress‘in içini dışını karıştırıp durmaya başladım.

Sonra, Beyn’in altıncı aydönümü civarlarında bir DDoS saldırısına uğradı sitem. Tahmin ettiğiniz gibi küçük bir çocuk tarafından kişisel zevk ve intikam hırsı uğrunaydı bu saldırı. Neyse, Beyn.org adresine geçişim o zaman oldu. İyi ki de oldu aslında.

2006 yılı bir şekilde geçti. 2007 yılını da şurada anlattım, şahane bir yıl oldu. Beyn’in ilk yaşını da şurada kutlamıştım. Aaa, istatistik yazayım evet:

İki yılda 1584 yazı yazmışım – oha. 3 bin 37 tane de yorum almışım, şahane. Geçen yılın istatistiklerine göre yorumlar kat kat artmış, muhteşem :). İki yıl boyunca günlük yazı ortalamamsa 2,16 civarı. Bu ortalamayı eskiden önemsiyordum ama şimdi yazdığım yazıların niteliğini, niceliğinden önce tutuyorum. Günde bilmemkaç yazı yazdığını herkese duyurma meraklısı çakma blog yazarı bay ve bayanlara da aynı şeyi tavsiye ederim.

Bu yıl ise, 2008’de yani, Beyn’i zirveye çıkarmak istiyorum. Zirve derken yanlış anlaşılmasın, Türkiye‘nin en iyi blog’u olma şeklinde bir amacım yok (Zaten Türkiye‘nin en iyi blog’u olmak, en çok para kazanan blog olmakla veya en çok ziyaret edilen blog olmakla çok karıştırılıyor.). Zirveden kastım insanlara maksimum fayda sağlamak ve insanlardan maksimum fayda görmek. Beyn benim diye başkalarının beynlerini rahat bırakacağım diye bir şey yok :D. Beyn’de şu anki amacım düşüncelerimi insanlarla paylaşmak ve insanların karşıt veya paralel düşüncelerini alıp hayatımı buna göre şekillendirmek. Yani başkalarının beynleri sayesinde kendi beynimi geliştirmek, kendi hayatımı iyileştirmek.

Bugün yaratıcı drama sınavım olmasaydı bütün gece çalışıp, bitmek üzere olan yeni temayı Beyn’in doğum gününde beğeninize sunmayı çok istedim ama maalesef olmadı. Hatta muhtemelen bir aya yakın süre de olamayacak zira üst üste gelen projeler ve arada İzmit‘i ziyaret etme ihtimalim yeni tema işini uzattıkça uzatacak. Yıl sonuna hazır olur ama :D.

Sevgiler.

Beyn'in tüm doğum günleri

Barış Ünver
23 Ocak 2008

Yazıyı beğendiniz mi? Beğendiyseniz, yeni yazılardan epostayla haberdar olmak için Beyn'in eposta abonesi olabilirsiniz.

Yorumlar kapalı.